untitled-0038

Dla prawdziwych miłośników czekolady przygotowaliśmy warsztat fotograficzny tylko jej poświęcony.

Na warsztacie nauczymy Cię:
- co to jest perspektywa (fotografowanie od góry, na wprost, w zbliżeniu, czy zapomocą szerokiego kadru) i jak wykorzystać ją by uczynić zdjęcie statycznym bądź dynamicznym czy też by wywołać emocje u oglądających
- przypomnimy zasady kompozycji
- opanujemy, oczywiście w czekoladowym kontekście, niski i wysoki klucz
- zapoznamy się ze zdjęciami wykonanymi w różnych stylach, takich jak bałaganiarski – wykorzystujący okruszki, pozornie porozrzucane elementy; retro – budujący obraz ze starych naczyń czy łyżeczek; matematyczna dokładność, a więc wykorzystanie elementów równo poukładanych w kadrze;  czy wreszcie styl minimalistyczny)
- poznamy gadżety przydatne do fotografowania i stylizacji
- nauczymy się wykonywać magiczne zdjęcia przy świetle dziennym i błyskowym.
W skład warsztatu wchodzą:
2 godzina sesja  w świetle zastanym. W roli głównej, oczywiście czekolada i mnóstwo praktyki, tworzenie czekoladowej kompozycji, wykorzystanie blend i wysłonek pozwalających na modyfikację światła, a przede wszystkim zdjęcia, zdjęcia i jeszcze więcej zdjęć.
2 godzinna sesja w świetle błyskowym i tu poszalejemy : czekolada poleje się strumieniami. A jednocześnie dobierzemy odpowiednie tła, ułożymy kompozycję i jej oświetlenie czy wreszcie sfotografujemy płynącą czekoladę.
1  godzinę poświęcimy też opracowaniu graficznemu wykonanych zdjęć, czyli temu co i jak podkręcić żeby było jeszcze pyszniej. Wystarczy tylko godzina, ponieważ zadbamy, by Wasze zdjęcia były znakomite, prawie perfekcyjne już w aparacie.
untitled-0058
Warsztat prowadzi Kasia Fiszer z Food and Light Studio Fotografii Reklamowej
Całe warsztaty trwają 6 godzin, po których wyjdziecie we wspaniałych humorach (niektórzy umorusani czekoladą), z mnóstwem umiejętności i ogromną porcją wiedzy.
Warsztaty skierowane są przede wszystkim do osób prowadzących cukiernie, kawiarnie, blogerów kulinarnych, fotografów chcących rozwinąć swoje umiejętności w dziedzinie fotografii kulinarnej i oczywiście do każdego kto chciałby bardziej zgłębić temat fotografii żywności.
Na warsztat prosimy zabrać swój sprzęt aparat fotograficzny : lustrzankę cyfrową ( lub bezlusterkowca z gorącą stopką) i obiektywy
Cena warsztatu 350zł od osoby
Tylko 6 osób
Data warsztatu 2 marca 2019r od godziny 10.00
Warsztat trwa 6 godzin
Wszystkim uczetnikom warsztatu wystawiamy zaświadczenia o ukończeniu kursu.
DSC_0171