Podstawy fotografii w TSFDla kogo przeznaczony jest ten kurs?

Kurs ten przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się robić lepsze zdjęcia, zacząć z większą świadomością wykorzystywać możliwości jakie dają nam współczesne aparaty fotograficzne, zarówno kompaktowe jak i lustrzanki. Z kursu skorzystają zarówno osoby całkowicie początkujące, jak i takie, które zaczęły już przygodę z fotografią lecz nie czują się w fotografii pewnie. To idealny wstęp do fotografii!

 

 

 

Jedziesz na wakacje, chcesz robić lepsze zdjęcia?
Nasz kurs to świetna propozycja dla Ciebie!!!

Czego nauczysz się na kursie?

Przede wszystkim na kursie nauczysz się panować nad posiadanym aparatem w pełni wykorzystując jego możliwości. Umiejętności te będą przydatne zarówno dla osób korzystających z lustrzanek jak i aparatów kompaktowych. Poznasz programy tematyczne i ich działanie, nauczysz się prawidłowo określać balans bieli i ekspozycję, zrozumiesz pomiar światła i nauczysz się nad nim panować. Poznasz wykorzystywane w fotografii formaty zapisu wraz z ich wadami i zaletami, zrozumiesz działanie różnych ogniskowych obiektywu. Każda porcja wiedzy poparta jest ćwiczeniami, aby ugruntować wiedzę teoretyczną.

Nauczysz się również podstaw kreowania obrazu fotograficznego. Dowiesz się czym jest głębia ostrości, kontrast, światło, barwa i jak z nich korzystać w fotografii. Co nie mniej ważne, poznasz również podstawowe zasady kompozycji obrazu fotograficznego. Nie zabraknie także podstaw fotografii portretowej i krajobrazowej.  Omówimy także błędy najczęściej popełniane przez początkujących fotografów pozwalając tym samym na ich uniknięcie w Twoich fotografiach.
W czasie zajęć poświęconych edycji obrazu poznasz podstawy pracy z Photoshopem, programem wyznaczającym standard w cyfrowej obróbce zdjęć. Pokażemy, w jaki sposób obsługiwać interfejs programu, a także jak, przy niewielkim nakładzie pracy, radykalnie poprawić jakość zdjęć, a następnie przygotować je do pokazania w internecie lub wykonania odbitki fotograficznej.

 cena kursu: 500zł

EDYCJA WEEKENDOWA – dla zapracowanych

najbliższy termin kursu w naszej siedzibie w Gdyni: od 2 do 4 lutego 2018r

Zajęcia odbywają się od piątku od godziny 17 i trwają do niedzieli do godziny 18.0

Kurs trwa 20 godzin zegarowych.

Zapisy: biuro@tsf.edu.pl lub telefonicznie : 791 71 85 48 lub 58 719 64 74