Trójmiejska Szkoła Fotografi

Studium Fotografii Artystycznej

Wróciłeś z wakacji życia? Czy Twoje zdjęcia w pełni oddają magię odwiedzonych miejsc? Czy potrafisz pokazać jakiego masz super faceta? Czy potrafisz pokazać jak piękna jest Twoja dziewczyna? Czy potrafisz uchwycić pierwsze kroki swojego synka?

A może Twoje zdjęcia okazały się mdłe i nieostre? Rozczarowały Cię? Znowu umknął Ci najważniejszy moment, a Twój aparat wydaje sie żyć swoim własnym życiem? Chciałbyś umieć robić dobre zdjęcia, a nie masz czasu na dwuletnią szkołę fotografii?

A może fotografia jest Twoją pasją, chciałbyś rozwinąć swoje umiejętności i rozważasz związanie swojej przyszłości z fotografią, ale nie jesteś jeszcze całkowicie pewny tej decyzji?

Chcesz poznać ludzi którzy dzielą Twoją pasję?

Zapraszamy do Trójmiejskiego Studium Fotografii Artystycznej!

Z nami nauczysz się robić lepsze zdjęcia, zgłębisz tajniki fotografii plenerowej i studyjnej. Poznasz magię Photoshop’a. Rozwiniesz swoją pasję i podzielisz się nią z innymi. Poznasz ludzi, którzy tak ja Ty kochają fotografię.

W ramach naszego rocznego kursu prowadzonego w oparciu o zatwierdzony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego program zapewniamy równomierny i zrównoważony rozwój wszystkich kluczowych dla fotografa umiejętności. Jako jedyna szkoła zapewniamy również Słuchaczom nieograniczoną i nieodpłatną możliwość pracy w szkolnych pracowniach (studio fotograficznym, dużej ciemni i pracowni komputerowej, które są dostępne dla naszych słuchaczy od czwartku do soboty do późnych godzin wieczornych ). Przyłącz się do nas! Poznaj – Nową Jakość Widzenia!

Zagadnienia omawiane w Studium Fotografii Artystycznej

Program Studium Fotografii Profesjonalnej obejmuje ponad 140 godzin zajęć praktycznych i teoretycznych. W czasie zajęć przeznaczonych dla wszystkich Słuchaczy wprowadzamy umiejętności zapewniające niezbędną bazę dla dalszego rozwoju i umożliwiające pracę z szerokim spektrum tematów fotograficznych, zapewniające solidną podstawę do dalszego rozwoju i pozwalające na podjęcie w pełni świadomej decyzji o dalszej nauce. Umiejętności te są pogłębiane w pracowniach tematycznych. Omawiamy przede wszystkim zagadnienia związane z:

I. Techniką fotografowania

Aby fotografować trzeba zdobyć niezbędne umiejętności techniczne, poznać swój sprzęt, nauczyć się radzić z różnymi wyzwaniami i trudnościami, kontrolować powstający obraz. Trzeba też te umiejętności przećwiczyć w praktyce. Dlatego też na samym początku nauki nasi słuchacze poznają pełnię możliwości (często zaskakujących) swoich aparatów, opanowują podstawowe elementy kontroli obrazu i techniczne środki wyrazu dostępne w fotografii. Podczas nauki w szkole wszyscy Słuchacze poznają również, między innymi, zagadnienia związane z temperaturą barwową i reprodukcją koloru oraz przygotowaniem zdjęć do druku, zasady prawidłowej ekspozycji włącznie z elementami systemu strefowego, a także sposoby pracy w trudnych warunkach oświetleniowych nieodzowne choćby przy fotografii nocnej czy w pracy fotografa ślubnego. Nie pomijamy także różnych sposobów stabilizacji aparatu, omawiamy wady i zalety optyki fotograficznej i oraz zasady doboru odpowiedniego sprzętu do aktualnych potrzeb. Uczymy fotografować ruch, kreatywnie korzystać z lampy błyskowej oraz kontrolować i modyfikować światło zastane, prezentujemy filtry fotograficzne oraz ich cyfrowe odpowiedniki, uczymy twórczo wykorzystywać możliwości i ograniczenia sprzętu i materiałów fotograficznych. Nie pomijamy również tak specyficznych zagadnień technicznych jak fotografia produktowa, fotografia zbliżeniowa czy fotografia wielkoformatowa.

II. Oświetleniem

Światło zastane, chociaż piękne, nie zawsze jest wystarczające. Dlatego też fotograf powinien posiadać umiejętności sprawnej pracy w studio fotograficznym. Wszyscy nasi słuchacze zapoznają się z metodami pracy w studio, obsługą sprzętu, pomiarem światła studyjnego, działaniem końcówek modelujących oraz podstawowymi kluczami oświetleniowymi dostępnymi w studio. W programie znajdują się również liczne ćwiczenia praktyczne poświęcone między innymi studyjnej fotografii portretowej, fotografii mody, fotografii bezcieniowej czy wreszcie podstawom fotografii produktowej oraz makrofotografii. Wszyscy nasi słuchacze mają również nieograniczony dostęp do szkolnego studia, w którym mogą realizować zarówno projekty szkolne jak i własne, włącznie z projektami komercyjnymi.

III. cyfrową obróbką obrazu

Współczesna fotografia cyfrowa nie mogłaby istnieć bez cyfrowej obróbki obrazu. Dlatego też w programie uwzględniamy rozbudowany kurs edycji zdjęć z wykorzystaniem stanowiącego światowy standard oprogramowania Adobe Photoshop.  W czasie nauki nasi Słuchacze poznają możliwości oprogramowania, uczą się prawidłowo organizować workflow, zapisywać i archiwizować zdjęcia, a przede wszystkim wykorzystywać możliwości oprogramowania graficznego do retuszu, poprawiania i przetwarzania fotografii tak, jak czynią to najwyższej klasy profesjonaliści. Znaczna część zajęć jest skorelowana z projektami i zadaniami praktycznymi realizowanymi na pozostałych zajęciach tak, by opanowywane umiejętności były sprawdzane i utrwalane w praktyce. Aby umożliwić pracę własną w profesjonalnych warunkach, Słuchaczom udostępniamy także profesjonalne komputery z monitorami graficznymi 27″, 4K, tabletami graficznymi i oprogramowaniem Adobe Photoshop.

IV. Klasyczną fotografią czarnobiałą i historyczną

Od ponad dekady w fotografii dominuje cyfrowy zapis obrazu, a fotografowie posługują się przede wszystkim sprzętem cyfrowym. Mimo jednak ogromnej popularności fotografii cyfrowej, coraz więcej osób ulega ponownie czarowi ciemni fotograficznej i bardziej klasycznej fotografii srebrowej, czy wręcz historycznych metod fotograficznych. Fotografia srebrowa stanowi z resztą zarówno bazę, z której rozwinęły się nowe metody zapisu jak i znakomite ćwiczenie estetyki i wyobraźni fotograficznej. Dlatego też w czasie nauki nasi Słuchacze zapoznają się z dostępnymi materiałami fotograficznymi, a przede wszystkim uczą się pracy w ciemni od wywołania negatywu do stworzenia własnej odbitki. Program obejmuje również podstawowe techniki historyczne takie, jak  cyjanotypia . Szkolna ciemnia fotograficzna oraz ciemnia przeznaczona do technik historycznych są dostępna bez ograniczeń dla wszystkich Słuchaczy.

V. Językiem fotografii i komunikacją wizualną

Dla prawdziwego fotografa technika i technologia fotograficzna, chociaż ważne, stanowią jedynie narzędzia do pracy, metody zapisu, utrwalenia własnej kreacji, środek do celu, a nie cel sam w sobie. Dlatego też nie ograniczamy się jedynie do aspektów technicznych poświęcając część programu rozwojowi świadomości fotograficznej naszych słuchaczy; zarówno poprzez wykłady umożliwiające poznanie najważniejszych twórców i nurtów w fotografii, jak i poprzez naukę tzw. języka fotografii, poznanie jej środków wyrazu i to zarówno w formie teoretycznych wykładów jak i, przede wszystkim, zajęć praktycznych oraz realizowanych samodzielnie projektów..

Ponieważ nie wierzymy w skuteczne nauczanie fotografii poprzez kurs oparty głównie na teorii, znaczna część zajęć prowadzonych w TSF ma charakter praktyczny bądź łączy w sobie teorię z praktyką.

Ukończeniu Studium Fotografii Artystycznej pozwala również na kontynuację nauki w drugiej klasie Szkoły Zaocznej.

 

Pobierz: karta zgłoszeniowa TSF