Jesteśmy szkołą fotografii kształcącą w oparciu o najnowocześniejsze metody nauczania, kładąc szczególny nacisk na praktyczne zastosowanie wiedzy. Dzięki połączeniu teorii z praktyką i doświadczonej kadrze dydaktycznej, zapewniamy naszym Słuchaczom równomierny rozwój umiejętności teoretycznych i praktycznych związanych z fotografią.

W sercu TSF znajduje się policealna szkoła fotografii działająca pod nadzorem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego(wpis do rejestru szkół policealnych nr 508/11/2008). Szkoła ta nadaje tytuł zawodowy plastyk, specjalizacji fotograf (347[07]). Zajęcia prowadzone są w systemie stacjonarnym, w co drugi weekend w sobotę i niedzielę.  Od roku 2020 wprowadziliśmy również Szkołę online gdzie zajecia odbywają w poniedziałki i środy.
Oprócz tego w ramach TSF działa  roczne Studium Fotografii Artystycznej, które realizuje program wspólny z pierwszym rokiem szkoły zaocznej, nie dając jednocześnie uprawnień zawodowych oraz czteromiesięczne Studium Fotografii, które kładzie nacisk na praktyczną naukę wybranych aspektów fotografii. Zajęcia w studium fotografii oferowane są w formie bloków czteromiesięcznych organizowanych na różnych poziomach zaawansowania i poświęconych różnym dziedzinom fotografii. W przypadku bloków przeznaczonych dla osób średnio-zaawansowanych i zaawansowanych obowiązuje postępowanie rekrutacyjne złożone z prezentacji portfolio i rozmowy kwalifikacyjnej.

Niezależnie od wybranego programu nauczania, dbamy o kompleksowy rozwój naszych Słuchaczy, starannie dobierając tematy wykładów i zadań, od początku istnienia Szkoły wyznaczając nowe standardy w edukacji artystycznej. Służymy pomocą i dobrą radą na każdym kroku. Jesteśmy przekonani, że prawidłowy rozwój fotograficzny wymaga ciągłej praktyki, której nie wolno ograniczać do kilkudziesięciu godzin wliczonych w program zajęć praktycznych. Dlatego też, by zapewnić optymalne warunki rozwoju Słuchaczy udostępniamy, bez żadnych opłat, nasze pracowniestudio fotograficzne, pracownię komputerową i ciemnię fotograficzną. (więcej informacji na temat zaplecza). Zapewniamy również pomoc i wsparcie techniczne w czasie pracy własnej.
Zapraszamy także na szeroki wachlarz kursów fotograficznych począwszy od kursów dla początkujących, przez fotografię portretową, akt czy krajobraz aż po kursy specjalistyczne przygotowywane na zamówienie.

W roku 2014, wraz ze Szlachetną Fotografią, stworzyliśmy również jedyne w swoim rodzaju centrum szkoleniowe pozwalające na poznanie większości technik historycznych i szlachetnych. Pełna oferta znajduje się na stronie: www.warsztatyfotografii.com.

Tak było w Sopocie :)