Szkoła wieczorowa w TSF to nie tylko najpełniejszy, najbogatszy kurs fotografii, to nie tylko znakomici wykładowcy, ciekawe zajęcia i bogate zaplecze. To także coś więcej, to możliwość wyboru, dostosowania programu nauczania do swoich potrzeb i zainteresowań.

Szkoła wieczorowa to dwa lata nauki, blisko pięćset godzin zajęć, w tym kilkaset godzin zajęć praktycznych pod kierunkiem doświadczonych wykładowców, podzielone na osiem modułów; to Ty decydujesz, czy chcesz skorzystać z całej oferty, czy tylko z jej interesującego Cię fragmentu bądź fragmentów. W ten sposób możesz sam zdecydować, czy na naukę poświęcisz pełne dwa lata zdobywając komplet umiejętności i świadectwo ukończenia szkoły wraz z tytułem zawodowym Plastyk o specjalności Fotografia, czy też wolisz skupić się na reklamie, fotografii człowieka albo, na przykład fotografii artystycznej. A może po prostu pasjonuje Cię fotografia tradycyjna i jedynie jej tajniki pragniesz poznać? Nie musisz też realizować wszystkich modułów po kolei, w narzuconym przez nas tempie. Możesz pominąć dowolne z nich, a następnie uzupełnić je w kolejnych latach.

Szkoła wieczorowa to także:

 •    Autorski, stworzony zgodnie z najnowszymi trendami w dydaktyce program wyznaczający nowe standardy w nauczaniu fotografii.
 •    Zróżnicowana wiekowo grupa, w której doskonale odnajdą się wszyscy słuchacze bez względu na wiek
 •    Wieloletnie doświadczenie dydaktyczne naszej Kadry
 •    Nieograniczony dostęp do szkolnych pracowni oraz wsparcie w pracy samodzielnej
 •    Zrównoważony rozwój umiejętności praktycznych i niezbędnej każdemu fotografowi świadomości estetycznej
 •    Starannie wyselekcjonowane zagadnienia praktyczne i teoretyczne zapewniające pełny i harmonijny rozwój naszych słuchaczy
 •    Przygotowanie do wszystkich typowych sytuacji fotograficznych
 •    Daleko posunięta indywidualizacja nauczania
 •    Liczne projekty komercyjne pozwalające na poznanie specyfiki zawodu fotografa

 

W ramach szkoły wieczorowej oferujemy następujące moduły, bloki tematyczne

 1. Podstawy fotografii
 2. Fotografia reklamowa
 3. Fotografia człowieka
 4. Fotografia tradycyjna
 5. Fotografia dokumentalna i prasowa
 6. Fotografia artystyczna
 7. Fotografia krajobrazowa
 8. Portfolio

Za wyjątkiem portfolio i fotografii tradycyjnej, każdy z modułów trwa trzy miesiące i pozwala na pełne skupienie się na jednym zakresie tematycznym co pozwala na szybsze poznanie omawianych i ćwiczonych w czasie zajęć zagadnień. Fotografia tradycyjna to 4 miesiące nauki. Portfolio to ostatnie dwa miesiące nauki ( maj – czerwiec) poświęcone przede wszystkim na dopracowanie portolio absolwenckiego.

Jeśli chcesz pominąć moduł dla początkujących i zapisać się od razu na któryś z modułów dla osób bardziej zaawansowanych, zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną, w czasie której pokażesz swoje zdjęcie i zaprezentujesz umiejętności tak, byśmy mieli pewność, że posiadasz wystarczające umiejętności by w pełni skorzystać z naszej oferty.

44

Fot. Aleksandra Kwidzińska

 

Podstawy fotografii

Ta część programu przeznaczona jest dla osób początkujących lub posiadających bardzo niewielkie doświadczenie w fotografii, dlatego obowiązuje tu polityka otwartych drzwi, czyli zapisać może się każdy. W ciągu trzech miesięcy poznasz podstawy fotografii od obsługi aparatu i jego często zaskakujących możliwości, przez pracę w studio fotograficznym, kompozycję fotografii. Postawisz tu pierwsze kroki w fotografii człowieka czy przedmiotu, nie zapominając oczywiście o rozpoczęciu obróbki fotografii z wykorzystaniem programu Adobe Photoshop CC.

Aby stworzyć wszystkim uczestnikom możliwość intensywnego rozwoju i pracy własnej, zapewniamy bezpłatny dostęp do szkolnych pracowni; dwóch w pełni wyposażonych studiów fotograficznych, ciemni i komputerów wyposażonych w wysokiej klasy monitory graficzne oraz najnowsze oprogramowanie do obróbki zdjęć. Do dyspozycji oddajemy także naszą bogato wyposażoną czytelnię szkolną.

Koszt udziału: 1800zł. W przypadku płatności w ratalnej, każda z trzech rat wynosi 650zł

Czas trwania : od października do grudnia.

_MG_0539

Fotografia reklamowa

Kolejne trzy miesiące nauki poświęcamy w całości fotografii reklamowej, a więc przede wszystkim pracy w studio, choć nie będziemy się do niej ograniczać. Poznasz tu zaawansowane techniki oświetlenia studyjnego, specyficzne dla fotografii reklamowej sytuacje takie, jak wykonywanie packshotów, fotografia szkła czy metalu, nauczysz się także wykonywać aranżacje reklamowe. Poznasz także tajniki fotografii żywności, nauczysz się fotografować desery, napoje gorące i zimne, sałatki i inne pyszności tak, by oglądającym ciekła ślinka. Ponieważ fotografia reklamowa to nie tylko żywność i fotografia przedmiotów, nauczysz się tworzyć reklamy z wykorzystaniem ludzi, elementy kampanii politycznych czy reklam odzieży i kosmetyków. Twoją pracę podsumuje stworzenie gotowego produktu, katalogu reklamowego.

Aby upewnić się, że w czasie nauki będziesz miał do dyspozycji wszystkie niezbędne narzędzia, zapewniamy nieodpłatny dostęp do pracowni – dwóch studiów fotograficznych oraz profesjonalnych stanowisk do obróbki fotografii, a także do bogato wyposażonej szkolnej czytelni, w której znajdziesz liczne publikacje poświęcone fotografii reklamowej, zapewniające znakomitą inspirację do pracy własnej.

Koszt udziału: 1800zł. W przypadku płatności w ratalnej, każda z trzech rat wynosi 650zł

Czas trwania: styczeń – marzec

Kasia van Maren

Kasia van Maren

 qdidihuzvk

 

Fotografia człowieka

Trzy ostatnie miesiące roku szkolnego poświęcamy na poznanie tajników fotografii człowieka. Nauczysz się nie tylko tworzyć znakomite zdjęcia studyjne, portrety, fotografie mody, zdjęcia typu glamour, ale również poznasz sekrety fotografii plenerowej. Nauczysz się panować nad światłem zastanym, modyfikować je i wykorzystywać do swoich potrzeb. Stworzysz kreacje portretowe i modowe, nauczysz się także najbardziej chyba dziś dochodowej fotografii ślubnej. A wszystko to pod opieką naszych wykładowców specjalizujących się na co dzień w tej właśnie dziedzinie fotografii.

Do dyspozycji będziesz także miał nasze zaplecze; dwa studia fotograficzne, profesjonalne stanowiska do edycji zdjęć i bogato zaopatrzoną czytelnię, a także naszą ciemnię fotograficzną na wypadek, gdybyś chciał skorzystać z technologii analogowej.

Koszt udziału: 2100zł. W przypadku płatności w ratalnej, każda z trzech rat wynosi 750zł

Czas trwania: kwiecień- czerwiec

kusy tsf3

fot Domika Kusy

 

_DSC0166

fot Tomasz Mazalon

 

Fotografia tradycyjna

Choć dziś w fotografii dominuje cyfrowe metoda zapisu, fotografia analogowa i historyczna fascynuje wielu fotografów. Co ważniejsze, stanowić ona może także znakomite źródło inspiracji, narzędzie do nauki, doświadczenie twórcze przekładające się na naszą pracę cyfrową. Pozwala lepiej zrozumieć procesy twórcze a często nawet działanie poszczególnych narzędzi Photoshop’a, które przecież wywodzą się z ciemni fotograficznej. Dlatego też w programie nie mogło zabraknąć modułu poświęconego tej właśnie dziedzinie fotografii, w czasie którego nauczysz się pracować z aparatami analogowymi, także wielkoformatowymi, nauczysz się wywoływać negatywy i wykonywać odbitki srebrowe, także te wystawowe. Poznasz także podstawowe techniki historyczne takie, jak cyjanotypia czy papier solny, o pracy z płynną emulsją nie wspominając.

Aby ułatwić pracę własną, zapewniamy nieodpłatny dostęp do ciemni szkolnej. Inaczej niż w przypadku pozostałych bloków tematycznych, zajęcia z fotografii tradycyjnej rozłożone są na aż cztery miesiące tak, by zapewnić więcej czasu na pracę własną w szkolnej ciemni.

Koszt udziału: 1600zł. W przypadku płatności w ratalnej, każda z czterech rat wynosi 450zł

Czas trwania: listopad – luty

fot. E. Nurzyński

fot. E. Nurzyński

 

Fot. Eugeniusz Nurzyński

Fot. Eugeniusz Nurzyński

Fotografia dokumentalna i prasowa

Od pierwszych dni istnienia medium fotografia dokumentalna to jedna z jej najważniejszych i najbardziej ponadczasowych dziedzin. Dlatego też nie wyobrażamy sobie by kompletna edukacja fotograficzna nie pozwalała na poznanie tajników fotografii dokumentalnej, społecznej i prasowej. Przez trzy miesiące poznasz ich tajniki analizując zdjęcia mistrzów, a przede wszystkim realizując projekty fotograficzne pod kierunkiem naszych znakomitych wykładowców.

Aby umożliwić równoległą realizację własnych projektów czy też wykonanie zdjęć analogowych, do dyspozycji Słuchaczy oddajemy całe zaplecze TSF; dwa studia, ciemnię fotograficzną, czytelnię i profesjonalne stanowiska do obróbki zdjęć.

Koszt udziału: 1800zł. W przypadku płatności w ratalnej, każda z trzech rat wynosi 650zł

Czas trwania: październik – grudzień

dokument w dyni2

fot Eugeniusz Nurzyński

_MG_0922

 

Fotografia artystyczna

Fotografia od dawna jest już uważana za dziedzinę sztuki, wystawiana w prestiżowych galeriach, kolekcjonowana. Nie wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę z zasad obowiązujących w fotografii artystycznej, z aktualnych trendów i czynników wpływających na jej wartość. W czasie tej części zajęć poznasz najciekawszych twórców fotografii artystycznej i zrozumiesz i metodę pracy, filozofię tworzenia, poznasz język fotografii, nauczysz się tworzyć zdjęcia inspirowane pracami mistrzów by wreszcie rozpocząć podróż ku własnemu stylowi. Poznając tajniki fotografii artystycznej znajdziesz też niewyczerpane źródło inspiracji dla swoich projektów modowych czy komercyjnych, a nawet dokumentalnych.

Aby ułatwić samodzielną pracę, dla wszystkich Słuchaczy udostępniamy nieodpłatnie nasze pracownie; dwa studia, ciemnię fotograficzną i stanowiska do obróbki komputerowej, a także bogato zaopatrzoną czytelnię szkolną.

Koszt udziału: 1800zł. W przypadku płatności w ratalnej, każda z trzech rat wynosi 650zł

Czas trwania: grudzień – luty

fot. Zbigniew Piotr Piotrowski

fot. Zbigniew Piotr Piotrowski

wefhcmslel

Fotografia krajobrazowa

Ten moduł to trzy miesiące intensywnej pracy nad rozwojem swoich umiejętności jako fotografa krajobrazowego. Poznasz zarówno wykorzystywane w tym rodzaju fotografii narzędzia jak i zasady tworzenia ciekawych zdjęć czy wreszcie inspirujące dzieła mistrzów. Ta część zajęć zawsze odbywa się wiosną tak by warunki pogodowe i światło pozwoliły na intensywną pracę w plenerze pod kierunkiem naszych wykładowców. Nie zabraknie także okazji do pracy własnej w oparciu o zadania przez prowadzących zlecone i omawiane później na konsultacjach. Dzięki temu zdobędziesz umiejętności i doświadczenie niezbędne do samodzielnego tworzenia znakomitych zdjęć pejzażowych.

Koszt udziału: 1800zł. W przypadku płatności w ratalnej, każda z trzech rat wynosi 650zł

Czas trwania: marzec – maj

Trójmiejska Szkoła Fotografii

fot Eugeniusz Nurzyński

fot Eugeniusz Nurzyński

 

 Portfolio

Ostatnim, ale pod wieloma względami najważniejszym elementem nauki jest przygotowanie własnego portfolio i to właśnie temu zagadnieniu poświęcamy ostatni etap nauki. Wtedy to, pod kierunkiem naszych wykładowców dokonasz wyboru spośród swoich zdjęć bądź ewentualnie uzupełnisz zestawy o fotografie nowe tworząc spójne, zamknięte całości. W ten sposób powstanie Twoje profesjonalne portfolio dające świadectwo posiadanych umiejętności i zwiększające Twoje szanse na zdobycie pracy w zawodzie bądź na rozpoczęcie kariery artystycznej.

Chociaż trzon programu na tym etapie nauki stanowią konsultacje i dyskusja nad Twoimi zdjęciami, będziesz zapewne potrzebował okazji żeby uzupełnić posiadany wcześniej materiał zdjęciowy. Dlatego też w czasie trwania nauki oddajemy Ci do dyspozycji nasze pracownie.

Koszt udziału: 850zł. W przypadku płatności w ratalnej, każda z dwóch rat wynosi 450zł

Czas trwania : maj – czerwiec

_MG_4356

_MG_0010

Osoby kończące Szkołę Wieczorową czyli, które ukończą wszystkie moduły, otrzymują tytuł zawodowy plastyk o specjalności fotografia.