ZAPLECZE TSF

W naszej nowej siedzibie dysponujemy studiem fotograficznym o siedmiometrowym odejściu od tła, salą wykładową na 30 osób, która w razie potrzeby może być wykorzystana jako dodatkowe studio, dwiema ciemniami, z których jedna przygotowana jest to pracy z wykorzystaniem tradycyjnych technik czarno-białych (fotografia srebrowa), a druga do pracy z wykorzystaniem technik historycznych i szlachetnych oraz pracownią komputerową.

Studio wyposażone jest w cztery studyjne lampy błyskowe wraz z szerokim wachlarzem końcówek modelujących światło oraz komplet teł kartonowych. Analogiczny zestaw oświetleniowy dostępny jest  w sali wykładowej, która wyposażona jest w tła fizelinowe.

Ciemnia srebrowa to cztery powiększalniki i profesjonalny mokry stół, koreksy oraz odczynniki przeznaczone do obróbki negatywów i pozytywów czarno-białych.

Pracownia technik historycznych wyposażona jest w mokry stół oraz osobne pomieszczenie przeznaczone do naświetlania prac światłem UV, co pozwala na całkowicie bezpieczną pracę. Zapewniamy odczynniki wykorzystywane w podstawowych technikach historycznych (cyjanotypia, odbitka albuminowa, brąz Vandyke, guma dwuchromianowa oraz odbitka albuminowa), kopioramy, źródła światła UV oraz komplet narzędzi potrzebnych do pracy z technikami historycznymi.

Pracownia komputerowa wyposażona jest w dziesięć stanowisk roboczych z kalibrowanymi monitorami i oprogramowaniem Adobe Photoshop. Do dyspozycji Słuchaczy oddajemy również skaner do negatywów małoobrazkowych i średnioformatowych.

 

Zasady korzystania z zaplecza TSF:

1. Wszystkie pracownie TSF są dostępne dla Słuchaczy przez cały okres nauki za wyjątkiem letnich wakacji, niedziel i świąt państwowych

2. Pracownie dostępne są w następujących godzinach: 11-17 w poniedziałek i środę  i 11-23 we wtorek, czwartek i piatek, 16-21 w soboty.

3. Nie pobieramy dodatkowych opłat za korzystanie z pracowni, niezależnie od przeznaczenia wykonywanych zdjęć i długości czasu przez jaki pracownia jest wykorzystywana przez Słuchacza.

4. jednorazowa rezerwacja studia lub ciemni ograniczona jest do 4 godzin.

5. Do dyspozycji osób korzystających z ciemni oddajemy odczynniki niezbędne do obróbki materiałów czarno-białych (wywoływacz pozytywowy, wywoływacz negatywowy, utrwalacz).

6. Do dyspozycji osób korzystających z pracowni technik historycznych oddajemy odczynniki niezbędne do wykonywania odbitek w technice cyjanotypii i gumy dwuchromianowej, papieru solnego, odbitki albuminowej i brązu Van Dyck.