Już w w najbliższy weekend ( 2- 4 wrzesień) u nas w szkole odbędą się warsztaty fotografii wielkoformatowej.

Odkryj możliwości jednego z najwspanialszych narzędzi w historii fotografii; kamery wielkoformatowej. Naucz się obsługiwać różne typy kamer i poznaj zaawansowane metody pracy takie, jak choćby korekcja perspektywy już w chwili wykonania zdjęcia. Dowiedz się, jakie są dostępne materiały i jakie są ich możliwości, naucz się tworzyć zarówno zdjęcia metodą negatywową, jak i pozytywy unikatowe pozytywy powstałe w kamerze na zwykłym papierze fotograficznym, bez udziału negatywu. Odkryj tajemnice aparatu kluczowego dla technik historycznych takich jak mokry kolodion czy negatywy szklane, aparatu po dziś dzień wykorzystywanego w najlepszych studiach komercyjnych.
Warsztat to przede wszystkim ćwiczenia, praktyka. Pracując w niewielkiej grupie zapoznamy się z różnymi typami kamer wielkoformatowych, nauczymy się je obsługiwać i korzystać z ich wszystkich możliwości. Wykonamy także zdjęcia architektury, krajobrazu, portretu, mody i martwej natury, zarówno w studio, jak i w plenerze oraz nauczymy się samodzielnie wywoływać wykonane zdjęcia i wykonywać z nich odbitki. Nauczymy się także tworzyć unikatowe pozytywy na papierze fotograficznym wywołanym metodą odwracalną.
Program warsztatu obejmuje 24 godziny zajęć, wśród których znajdą się dwie sesje prowadzone z udziałem modelek/modeli, sesja poświęcona fotografii krajobrazu i architektury, oraz ćwiczenia w studyjnej fotografii martwych natur i makrofotografii. Nie zabraknie także czasu by poznać podstawy wywoływania negatywów wielkoformatowych oraz wykonywania z nich odbitek srebrowych czy prostych odbitek historycznych.
Do dyspozycji uczestników warsztatu oddajemy:
-4 kamery wielkoformatowe
-w pełni wyposażoną ciemnię fotograficzną
-w pełni wyposażone studio fotograficzne
-wielkoformatowe materiały fotograficzne negatywowe i pozytywowe
-odczynniki niezbędne do wywołania negatywów i pozytywów

Więcej informacji na stronie http://warsztatyfotografii.com/?p=1932

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>