Kto pyta nie błądzi czyli witamy w skrzynce pytań i odpowiedzi.
Nurtuje Cię problem dotyczący fotografii?
Nie wiesz gdzie szukać rozwiązania?
Brakuje Ci wiadomości o naszej działalności?

Przeczytaj dotychczas zadane pytania i odpowiedzi.

Jeśli nie znajdziesz tam potrzebnej Ci informacji zadaj pytanie, a odpowiemy na nie na tej stronie .

 

Komentarze | 106

 1. Grażyna Treder Reply

  Dzień dobry, jaki zdobędę tytuł po ukończeniu Studium Fotografii Artystycznej?

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry, po studium otrzyma Pani zaświadczenie o ukończeniu studium. Plastyk Fotograf jest to tytuł po 2 letniej szkole policealnej

 2. Amanda Reply

  Czy wciąż można zapisać się do szkoły zaocznej? I jak odbywają się zajęcia?

 3. Joanna Ciepłucha Reply

  Dzień dobry.
  Chciałabym się dowiedzieć, czy jest jeszcze możliwość zapisania się do szkoły wieczorowej online na rok 2020/2021. W jakie dni tygodnia odbywają się zajęcia? Jaki tytuł zawodowy uzyskam po ukończeniu szkoły?

 4. Paulina Łacek Reply

  Mam pytanie dotyczące studium. Ile trwa cały okres nauki i czy jest możliwość rozpoczęcia nauki na semestr letni, w marcu 2021?

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry, nauka w tym studium trwa 4 miesiące i jak najbardziej może Pani zacząć za rok

 5. Martyna Reply

  Dzień dobry. Kiedy zaczyna się rekrutacja zimowa na Studium Fotografii? Pozdrawiam, Martyna

 6. Ola Reply

  Dzień dobry, od kiedy można się zapisywać do szkoły zaocznej na rok 2019/20?

  • Radoslaw Brzozowski Reply

   Dzień dobry – zapisy cały czas trwają, także zapraszamy

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry
   Musi Pani zaprezentować swoje portfolio. Prezentacja odbywa się przed komisją wykładowców ze szkoły i jest prezentacją otwartą.

 7. Krzysztof Reply

  Witam,
  Chce rozpocząć moją przygodę z fotografia oraz zapisać się do waszej szkoły , jednakże nie posiadam jeszcze aparatu fotograficznego.
  Czy mogą mi Państwo polecić jaki aparat powinienem kupić i jakie akcesoria będą mi do niego potrzebne ?
  Dziękuje i Pozdrawiam

  • Radoslaw Brzozowski Reply

   Dzień dobry
   Sprzęt to coś, co się buduje przez lata, kupując poszczególne komponenty wg potrzeb – to, jaki dokładnie sprzęt będzie Panu potrzebny zależy od tego, jaką dziedziną fotografii będzie się Pan parał i na jakim poziomie. Na początek wystarczy lustrzanka albo bezlusterkowiec średniej klasy (albo wręcz jeden z niższych modeli) ze standardowym zoomem. Dzisiaj właściwie wszystkie produkowane aparaty są wystarczająco dobrze by robić nimi dobre zdjęcia, przynajmniej tak długo, jak wyników nie wykorzystujemy komercyjnie

 8. Maria Reply

  Dzień dobry .
  Czy są jeszcze wolne miejsca na zajęcia w szkole wieczorowej?
  I jaki jest koszt nauki ?
  I czy jest jeszcze wolne miejsce na kurs podstawowy który ma odbyć się pod koniec sierpnia?
  Pozdrawiam
  Maria D . ;)

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry
   Mamy jeszcze miejsca w szkole wieczorowej miesięczny koszt nauki to 620zł
   W sierpniu mamy jeszcze miejsca na kurs podstaw.
   Pozdrawiamy :)

 9. Lucyna Reply

  Dzień dobry, czy w szkole wieczorowej są też jakieś wyjazdy w plener w weekend? Pytam dlatego, że ciężko u mnie z wolna sobota, dlatego jeśli bym się zdecydowała na szkole wieczorowa, to jeśli będzie jakiś wyjazd na weekend to czy jest ewentualnosc, żeby dojechała później czy jak?

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry
   W szkole wieczorowej tylko raz wyjeżdżamy na plener w niedziele na cały dzień, i jest to plener w maju. Pozostałe plenery odbywają się w poniedziałki i środy.
   Pozdrawiam
   Małgorzata Bardoń

 10. Martyna Reply

  Witam,
  Do kiedy trwa nabór na szkole zaoczna na rok 2018/2019 ?

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry,
   Już może się Pani do nas zapisać :), zapisy przyjmujemy do września włącznie lub do wyczerpania się miejsc
   Pozdrawiam
   Małgorzata Bardoń

 11. M Reply

  Dzień dobry,
  proszę o informację, kiedy odbędzie się najbliższy kurs fotografii dla początkujących? Czy w grupie jest jakąś wymagana ilość osob by kurs się odbył?

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry , kolejny kurs dla początkujących na pewno odbędzie się w czerwcu i u nas nasze kursy zawsze się odbywają, często tych miejsc brakuje, więc nie mamy czegoś takiego jak minimalna ilość osób.
   Pozdrawiam

 12. Anna Reply

  Dzień dobry,
  Mam takie pytania: Czym się różnią programy nauczania w szkole zaocznej od studium fotografii artystycznej i studium fotografii profesjonalnej? Jakie są godziny zajęć w szkole zaocznej/studium? Oraz czy podczas zajęć trzeba posiadać własny aparat, obiektywy itp. czy sprzęt jest już na miejscu/można go wypożyczyć itd.?
  Pozdrawiam.

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry
   Studium Fotografii Profesjonalnej bardziej skupia się na technicznych aspektach fotgrafii i trwa 120 godzn. Studium Fotografii Artystycznej oprócz zajęć typowo fotograficznych np zajęcia z portretu, martwej natury, mody, czy historii fotografii posiada pracownie tematyczne. Każdy słuchacz może wybrać dwie spośród 5 : fotografia reklamowa ( gdzie doskonali sie fotografię produktu, czy żywności), fotografia artystyczna ( tu uczymy rzeczy związanych z fotografią współczesną) , fotografia srebrowa ( powrót do ciemni analogowej) , fotografia krajobrazu, fotografia dokumentu i reportażu. Ilość godzin w Studum Fotografii profesjonalnej to 138. W szkole zocznej program 1 roku jest taki sam jak w Studium Fotografii Profesjonalnej, w drugm roku mają Państwo więcej zajeć projektowych, ale tez fotografiie ślubną, fotografię aktu, fotografię mody, czy zrobienie „zlecena” reklamowego. Czas trwania zajęć to 280 godzin.
   W Studium Fotografii Profesjonalnej zajęcia odbywają się w co drugi weekend w sobotę i niedzielę od 11.10 do 15.20. W szkole zaocznej i studum , równiez spotykamy się w co drugi weekend, ale na minimum 4 godziny. Godziny są ruchome.
   Szkoła zapewnie Państwu wyposażenie studia fotograficznego, wyposażenie ciemni wraz z odczynnikami, wyposażoną w 10 komputerów z oprogramowaniem pracownię komputerowa, posiadamy szkolną bibliotekę, wypożyczamy aparaty analogowe również średnio i wielko formatowe. Natomiast lustrzankę cyfrową powinna Pani mieć swoją. Fotografia to również zdjęcia poza szkołą.
   Najbardziej rozbudowany jest program szkoły wieczorowej, który trwa 480 godzin i spotykamy się w poniedziałek i środę w godzinach 17 – 21.10
   Pozdrawiam

 13. Seweryn Zapotoczny Reply

  Czy dobrze rozumiem, że po waszej szkole otrzymam zawód plastyka?

 14. Patrycja Reply

  Witam, w tym roku pisze maturę i zamierzam iść tutaj na studia wieczorowe, od kiedy do kiedy składa się dokumenty? :)

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry, nabór studentóww do szkoły mamy cały czas . Może sie Pani zapisać do nas już teraz, albo w okolicach marca, albo nawet później
   Pozdrawiam :)

 15. Nicole Reply

  Witam, chciałaby się dowiedzieć jak wyglądają zajęcia w szkole wieczorowej i czy byłaby jeszcze możliwość dopisania się do grupy ?

  Pozdrawiam

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry
   Zajęcia w szkole wieczorowej odbywają się w poniedziałki i środy od godziny 17.00 do 21.10 i trwają od października do końca czerwca. Jeżeli che Pani do nas dołaczyć to zapraszam
   Pozdrawiam

 16. Gosia Reply

  Dzień dobry!

  Rozważam wybór państwa szkoły w nowym roku szkolnym i w związku z tym mam kilka pytań:
  chciałabym się dowiedzieć w jakich godzinach odbywają się zajęcia w szkole zaocznej i jak ,,wygląda” ukończenie takiej szkoły (czy jest obrona pracy dyplomowej, egzaminy przed komisją)?

  Pozdrawiam

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry
   Nauka w szkole zaocznej trwa dwa lata , zajęcia odbywają się w co drugi weekend w sobotę i niedzielę i trwają co najmniej 4 godziny. W ciągu roku szkolnego mamy 138 godzin zegarowych zajęć ( oczywiście dodatkowo również samodzielna praca w studio, w ciemni)
   Aby ukończyć nasza szkołę musi mieć Pani uzyskane wszystkie zaliczenia z przedmiotów ( lista zaliczeń obowiązujących w roku jest podawana w październiku) na 4 semestrze oprócz zaliczeń, musi Pani również zaprezentować portfolio. Portfolio powstaje pod okiem wykładowców i jest ocenianie przez komisję. Po uzyskaniu wszystkich zaliczeń kończy Pani szkołę z tytułem : plastyk fotograf
   Pozdrawiam

 17. Charlotte Reply

  Witam, czy są jeszcze miejsca na zajęcia zaoczne, które zaczynają się 8 października? Drugie pytanie dotyczy różnicy między studium fotograficznym a szkołą zaoczną. Szkoła zaoczna jest dla bardziej doświadczonych?

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry
   Może się Pani dopisać jeszcze do grupy. Zarówno szkoła zaoczna i roczne studium są dla wszystkich, 1 rok szkoły zaocznej ma taki sam program jak studium, różnica jest tylko w obowiązkowych zaliczeniach w szkole i tym że naukę można kontynuować na 2 roku. Jeżeli w studium będzie Pani miała komplet zaliczeń można również kontynuować naukę na 2 roku szkoły zaocznej
   Pozdrawiam
   Małgorzata Bardoń

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry
   Pierwsza grupa zaczyna zajęcia 1 pażdzienika, kolejne to 15-16 X i 29-30.X; druga grupa zaczyna zajęcia 8 października i kolejne zjazdy : 22-23 X i porem 5-6 XI. Pozdrawiam :)

 18. Ola Reply

  Witam,

  czy jest jeszcze szansa na zapisanie się do szkoły zaocznej albo wieczorowej?

 19. julia Reply

  Witam, kiedy można spodziewać się planu zajęć do dwuletniej szkoły policealnej?

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Terminy zjazdów możemy podać od razu, plan szczegółowy z kolejnością zajęć będzie dostępny na początku września.

 20. Anna Reply

  Witam, chciałam się dowiedzieć czy są jeszcze miejsca do szkoły wieczorowej od 10.2016 oraz ile jest semestrów nauki?

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry, tak mamy wolne miejsca w szkole wieczorowej, nauka to 4 semestry. Pozdrawiam

 21. HP Reply

  Dzień dobry, czy nabór na szkołę wieczorową wciąż trwa? Czy za opłacane czesne wystawiają Państwo faktury VAT?

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Tak ciągle trwa rekrutacja. Oczywiście wystawiamy fakrury

 22. aga Reply

  Witam mam dwa pytania, a mianowicie czy zapisując się na szkołę dwuletnią zaoczną otrzymuję się legitymację, która uprawnia do zniżek? oraz czy planujecie może przez okres wakacji kursy wywoływania zdjęć w ciemni? pozdrawiam

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry, nasza legitymacja uprawnia do zniżek w punktach z nami współpracujących np sklep fotograficzny FotoNet w Sopocie, niestety nie uprawnia do zniżek w komunikacji publicznej. W wakacje będzie jeszcze kurs fotografii wielkoformatowej w trakcie którego nauczymy Państwa rownież wywoływania zdjęć, jeżeli chodzi Pani o tzw „mały obrazek” to kurs odbędzie się dopiero wiosną

 23. Karolina Reply

  Czy trzeba do Państwa przyjechać osobiście z podaniem i zdjęciami?
  Czy można załatwić to internetowo?

 24. karolina Reply

  Rozumiem, ze nalezy wypelnic formularz i dolaczyc dwa zdjecia. Dostarczyc do Panstwa siedziby a pozniej po pozytywnej weryfikacji zaplacic wstepne 300 zl?

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry, prowadzimy politykę otwartych drzwi i do naszej Szkoły może zapisać się osoba kochająca fotografię niezależnie od poziomu wiedzy jaki posiada z tej dziedziny. Także może się Pani zapisać – nie mamy egzaminów wstępnych. Opłata wpisowego gwarantuje Pani miejsce na liście Słuchaczy.
   Pozdrawiam

 25. Karolina Reply

  Witam, czy jest jeszcze możliwość zapisów do studium fotografii artystycznej? Jak często i w jakich godzinach będą odbywać się zajęcia?
  Z tego co czytałam w innych komentarzach to dwa razy 2 miesiącu tak?
  Dziękuję za odpowiedź.

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry, tak mamy jeszcze miejsca w SFA zajęcia odbywają się co dwa tygonie w sobote i w niedzielę; na początku przez dwa miesiące ma Pani 4 godziny zajęć w dniu, a potem jak dochodzą pracownie tematyczne ( które sama Pani wybiera : srebrowa, krajobraz, dokument , reklama i fotografia artystczna) to różnie. Całość studium to 138 godzin zajęć

 26. f Reply

  Szkoła zaoczna – 2 semestry czy 4? bo gdzieś mi ta informacja uciekła :)

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry, szkoła zaoczna to 4 semestry , Studium Fotografii Artystycznej to 2 semestry.
   Pozdrawiam :)

 27. Emilia Reply

  Witam, do kiedy można wysyłać kartę zgłoszeniową wraz z innymi dokumentami do szkoły policealnej zaocznej? :)

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry
   Kartę zgłoszeniową i dokumenty może Pani wysłać w dowolnym momencie.
   Pozdrawiam

 28. Zuza Reply

  Dobry wieczór!
  W jakich terminach odbywają się najbliższe kursy z:portretu tradycyjnego czarno-białego oraz warsztatu platynotypii?
  Pozdrawiam serdecznie!

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry
   portret analogowy odbywać się będzie 24 – 25 październik, natomiast platynotypia 2 i 3 lipiec 2016.
   Pozdrawiam :)

 29. Kinga Reply

  Witam, chciałabym się dowiedzieć kiedy i gdzie znajdę plan zjazdów dla szkoły zaocznej?

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Witam, plan znajduje się na stronie wewnętrznej strony ( login i hasło powinno przyjść do Pani mailem) i tam w panelu uczeń w centrum pobierania znajduje się plan. Oczywiście możemy też przesłać go mailem.
   Pozdrawiam

 30. Kasia Reply

  Witam,

  chcę się zapisać na studium fot. artystycznej. Proszę o informacje w jakich godz w weekendy są zajęcia? Rozumiem, że spotkania są średnio 2 razy w miesiącu- czy mają już Państwo grafik zjazdów?

  pozdrawiam

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry
   Zajęcia zaczynają się od 3-4 października i na początku ok 1,5 miesiąca trwają 4 godziny zegarowe dziennie; w zależności w której grupie Pani będzie to zaczynamy od 9 do 13.10 lub od 11.10 – 15.20. Zjazdy zawsze mamy co 2 tygodnie. Dokładny grafik będziemy mieć do końca tego tygodnia. Pozdrawiam :)

 31. ll Reply

  czyli za pierwszy miesiac cauki place do max 10 pazdziernika, tak? a kiedy bedzie plan zjazdow?

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Ta, do 10 października. Plan zjazdów prześlemy Państwu w połowie września.

 32. ll Reply

  Witam, zapisalam sie na oierwszy rok do szkoly zaocznej. do kiedy mam zaplacic pierwsza rate i dostarczyc zaswiadczenie od lekarza? kiedy jest pierwszy zjazd?

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry.
   Pierwszy zjazd odbędzie się 3 -4 października. Wówczas może Pani dostarczyć zaświadczenie od lekarza. Czesne za naukę jest płatne do 10 każdego miesiąca. Pozdrawiam :)

 33. M. Reply

  Witam :) Mam pytanie, kiedy (w jakie dni tygodnia, w jakich godzinach, jak często) odbywają się zjazdy w Studium Fotografii Profesjonalnej?
  Kiedy zwykle rozpoczyna się nabór na semestr zimowy?
  Pozdrawiam

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry, Zajęcia w Studium Fotografii profesjonalnej odbywają się co drugi weekend w sobotę i niedzielę. W tych dniach mają Państwo zajęcia od godziny 11.10 do 15.20. W tym roku zajęcia zaczynają się 5 marca i nauka trwa 9 miesięcy plus przerwą wakacyjną. W Studium Fotografii Profesjonalnej mają Państwo ponad 120 godzin zegarowych zajęć. Zapisać się można już teraz :) . Zazwyczaj największa liczba zapisów jest w okolicach grudnia. Do Studium przyjmujemy tylko 15 osób. Pozdrawiam :)

 34. Maria Reply

  Witam,
  ile godzin jest przewidziane na kurs portretu profesjonalnego, czy kurs jest zakończony egzaminem i otrzymaniem dyplomu? Oraz czy w najbliższym czasie jest przewidziany kurs związany z tematyka ślubów?

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry
   Kurs portretu, to 16 godzin zegarowych. Kurs kończy się wydaniem zaświadczenia o ukończeniu kursu. W najbliższym czasie nie planujemy kursów związanych z tematyką ślubną. Natomiast w szkole zaocznej i wieczorowej są zajęcia i ćwiczenia z fotografii ślubnej ( odbywa się m.in. sesja ślubna z prawdziwą parą młodą). Pozdrawiam :)

 35. Adrianna Reply

  Witam
  Chciałabym wiedzieć od kiedy rusza szkoła zaoczna ?
  I do kiedy mogę składać swoje zgłoszenie ?

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry
   Pierwsze zajęcia w szkole zaocznej będą się odbywały 3-4 października. Na dzień dzisiejszy mamy jeszcze miejsca. Pozdrawiam

 36. Ania Reply

  Witam , mam 2 pytania :
  I Od którego zaczyna się sesja poprawkowa dla 1 roku w trymie zaocznym ?
  II Kiedy będzie umieszczony plany na 2 roku szkoły zaocznej ?

  Pozdrawiam :)

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry
   Sesja poprawkowa to przełom października i listopada ( dokładny termin, podamy co najmniej z 3 tygodniowym wyprzedzeniem) . Plan dal 2 roku będzie dostępny w pierwszej połowie września. Pozdrawiam :)

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry
   następny termin kursu to 24 – 29 sierpień ( kurs odbywa się w tygodniu po godzinie 17 i trwa w sumie 20 godzin)
   Pozdrawiam

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry, tak są jeszcze miejsca. Zapraszamy do nas do biura lub może się Pan zapisać mailowo. Pozdrawiam

 37. Paula Reply

  Witam!
  Mam pytanie, czy jest jakiś przedział wiekowy? Chciała zapisać 13 letnią córkę na wasz kurs, czy jej wiek nie bedzie problemem?

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry, oczywiście nie ma problemu aby zapisać 13 letnią córkę na kurs fotografii – zapraszamy

 38. Czechu Reply

  Czy sa jeszcze miejsca na kursach w czerwcu, a także do kiedy muszę zapisac się na kurczenie?

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Dzień dobry
   Mamy jeszcze kilka miejsc, na kurs podstaw przyjmujemy tylko 15 osób i tutaj decyduje zasada „kto pierwszy ten lepszy”. Może się Pan już teraz zapisać, lub troszkę jeszcze poczekać.

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Witam
   Tak mamy jeszcze miejsca.
   Pozdrawiam

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Witam , tak mamy jeszcze miejsca w szkole wieczorowej – zapraszamy
   Pozdrawiam :)

 39. Kasia Stanek Reply

  Witam,
  w jakie dni i w jakim wymiarze odbywają sie zajęcia w trybie wieczorowym?

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Witam, w szkole wieczorowej zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku ( zazwyczaj są to 3 dni) w godzinach 17.30 do 19.30.

 40. Kinga Reply

  Chciałam się dowiedzieć w jakich dniach tygodnia i godz. odbywają się zajęcia w szkole policealnej zaocznej?.

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Witam
   W szkole zaocznej zajęcia odbywają się co drugi weekend w sobotę i niedzielę. W pierwszych 2 miesiącach jest to 4 godziny zegarowe dziennie, później gdy dochodzą do programu szkoły pracownie tematyczne tych godzin jest więcej ( średnio 6 godzin dziennie). Zajęcia w szkole zaocznej odbywają się od godziny 9.00 ( grupa A) i od godziny 11.10 ( grupa B). Cały rok to 138 godzin zajęć.
   Pozdrawiam

  • Małgorzata Bardoń Reply

   Witam
   Tak posiadamy jeszcze miejsca. Może się Pani zapisać mailowo lub osobiście w szkole.
   Pozdrawiam

  • Piotr Piotrowski Reply

   Dopóki dysponujemy wolnymi miejscami – ale warto się pośpieszyć! :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>