kursy_portret_2Dla kogo przeznaczony jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które chcą ukierunkować swój rozwój skupiając się na fotografii portretowej. Ponieważ ludzie stanowią jeden z najczęstszych tematów naszych zdjęć, z  kursu skorzystają również osoby chcące nauczyć się lepiej fotografować przyjaciół i znajomych. Ćwiczone na kursie umiejętności przydadzą się wszystkim osobom zainteresowanym fotografowaniem ludzi, a on sam stanowi bardzo dobry wstęp do pogłębienia umiejętności pracy ze światłem studyjnym i zastanym.

Czego nauczysz się na kursie?

Skupiając się na jednym zagadnieniu możemy omówić je ze znacznie większą dokładnością niż ma to miejsce na kursach ogólnych. Dzięki temu na naszym kursie zapoznasz się zarówno z podstawowymi zagadnieniami estetycznymi jak i technicznymi związanymi z tworzeniem zdjęć portretowych, takimi jak kompozycja obrazu, oświetlenie, stosowane w portrecie środki wyrazu.

Kurs jest podzielony na dwie części – pierwszą poświęconą fotografii studyjnej i drugą poświęconą pracy w plenerze. Dzięki temu nauczysz się na nim podstaw pracy w studio, obsługi studyjnego sprzętu oświetleniowego, a przede poznasz podstawowe klucze oświetleniowe wykorzystywane przy oświetlaniu portretu studyjnego, a następnie przećwiczysz je w praktyce w czasie sesji studyjnej.

W części poświęconej pracy w plenerze nauczysz się pomiaru światła zastanego oraz sposobów radzenia sobie z jego przesadnym kontrastem lub zbyt niskim poziomem oświetlenia. Poznasz tu między innymi metody pracy z blendą i z lampą błyskową wykorzystywanymi do poprawy jakości zastanego światła.

cena kursu: 450zł

Najbliższy kurs w naszej nowej siedzibie w Gdyni: 16-17 luty 2019 r. 

Kurs trwa 16 godzin zegarowych.

Zapisy: biuro@tsf.edu.pl lub telefonicznie : 791 71 85 48 lub 58 719 64 74