Nauka fotografii to nie tylko wykłady i ćwiczenia, ale również wyjazdy plenerowe i praca zespołowa. Dlatego właśnie w każdym roku nauki organizujemy dla naszych słuchaczy plenery wyjazdowe.

Na przełomie kwietnia i maja słuchacze z pracowni krajobrazu i dokumentu obu klas wyjeżdżają na całodzienny plener w ciekawe miejsca województwa pomorskiego. Odwiedziliśmy między innymi Władysławowo, Puck, Gniew, Pasłęk, Grudziądz. W czasie każdego z tych plenerów prowadzone są praktyczne, terenowe zajęcia poświęcone fotografii dokumentalnej i krajobrazowej, a także fotografii architektury i krajobrazu miejskiego.

Od 2013 roku jeździmy również na plenery wakacyjne, na początku lipca przez 7 dni intensywnie fotografujemy miejsca na co dzień niedostępne dla turystów. Dotychczas odwiedzaliśmy Dolny Śląsk i Podlasie (szczegóły w Kronice Szkoły). W czasie plenerów tych nie ma formalnych zajęć, co pozwala wszystkim uczestnikom skupić się bez przeszkód na fotografowaniu.

Dzięki uprzejmości producentów i dystrybutorów sprzętu fotograficznego dotychczasowe plenery stanowiły również doskonałą okazję do zapoznania się z najnowszym sprzętem fotograficznym. Dotychczas gościliśmy na plenerach przedstawicieli firm Sigma, Olympus, Hensel i Canon.

Od 2017 roku nasze wrześnowe plenery integracyjne dla pierwszych klas ( odbywały się one w Stegnie) zamieniliśmy na plenery dla wszystkich naszych Słuchaczy. We wrześniu 2017 roku byliśmy w Zamku Karnity gdzie w cudownych okolicznościach przyrody, w bajkowych stylizacjach fotografowaliśmy przepiękne modelki pod czujnym okiem Voodica Photography. Na plener zaprosiliśmy też art. foto. Andrzeja Świetlika ( Łódź Kaliska) , który przeprowadził studium portretu.  W 2018 roku warsztaty w tej samej lokalizacji poprowadzili Wiktor Franko i Witold Jurkiewicz.