Akt studyjny – warsztat

Fotografia aktu to fotografia jednocześnie magiczna i trudna. Akt wykonany dobrze zachwyca, ukazuje piękno i harmonię ludzkiego ciała; wykonany źle; częstokroć oburza, zniesmacza. Z jednej strony jest to temat fascynujący od tysiącleci, z drugiej, jakże często podejmowany zbyt szybko, bez należytego przygotowania i, niestety, z kiepskimi rezultatami. Nic w tym z resztą dziwnego, ponieważ wykonanie dobrego aktu wymaga wielu umiejętności, takich, jak:

  • opanowanie oświetlenia, budowania obrazu za pomocą światłocienia, modyfikacji światła studyjnego i umiejętności wizualizowania obrazu powstałego przy pomocy lampy błyskowej.
  • umiejętność pracy z modelką czy modelem, sprawienia, że będą oni chcieli uczestniczyć w naszym projekcie z pełnym zaangażowaniem i zaufaniem.
  • zrozumienie funkcjonowania ludzkiego ciała, zależności pomiędzy poszczególnymi jego częściami tak, by móc nie tylko pokierować ustawieniem modelki czy modela, ale i dobrać odpowiednie oświetlenie dla danego ustawienia.

Przede wszystkim jednak, wykonanie dobrych aktów wymaga wrażliwości, doświadczenia, wyczucia estetyki fotograficznej, bez których najlepsze nawet umiejętności techniczne pozostaną jedynie…. umiejętnościami technicznymi, nie przekładającymi się na lepsze fotografie.

Zapraszamy do udziału w unikalnym warsztacie fotograficznym w dniach 12 i 13 grudnia 2015, prowadzonym przez autora bestsellerowego podręcznika „Fotografia Obnażona” Radosława Brzozowskiego.

5638840

W czasie dwudniowego warsztatu uczestnicy będą mieli możliwość nabyć szeroki wachlarz praktycznych umiejętności związanych z fotografią aktu jak i zapoznać się z pracami najważniejszych twórców z aktem związanych.

W programie warsztatu znajdują się:

  • wprowadzenie do pracy w studio, w czasie którego poznamy metody pracy ze światłem błyskowym i jego modyfikacji jak i najprzydatniejsze w fotografii aktu klucze oświetleniowe,
  • wykład poświęcony fotografii aktu pozwalający na poznanie najważniejszych twórców polskich i światowych oraz ich wybranych prac. W czasie wykładu nie zabraknie również porad praktycznych związanych z fotografią aktu, oświetleniem czy wreszcie samą organizacją sesji,
  • dwie sesje fotograficzne z udziałem doświadczonych modelek, prowadzone pod kierunkiem prowadzącego,
  • omówienie wykonanych zdjęć i cyfrową obróbkę wybranych kadrów.

Jest to warsztat praktyczny, gdzie znakomitą większość czasu spędzamy pracując w studio z modelkami, a elementy teorii i wprowadzenia są ograniczone do niezbędnego minimum.

Zespół

Warsztat prowadzi:
Radosław Brzozowski, fotograf od wielu lat specjalizujący się w studyjnej fotografii aktu, autor bestsellerowej „Fotografii Obnażonej„, wydanej nakładem wydawnictwa Helion oraz licznych wystaw poświęconych fotografii aktu, wykładowca i dyrektor Trójmiejskiej Szkoły Fotografii w Gdyni. Jego akty prezentowane były nie tylko w kraju, ale również na wystawach zagranicznych – między innymi w Austrii czy Stanach Zjednoczonych. Fotografie jego autorstwa publikowane były między innymi w The View Camera czy The Hand.

Wizaż i stylizację zapewnia:
Małgorzata Bardoń, stylistka i wizażystka o wieloletnim doświadczeniu, na stałe współpracująca z Radosławem Brzozowskim, autorka stylizacji zdjęć prezentowanych na wystawach krajowych i zagranicznych oraz publikowanych w międzynarodowych magazynach fotograficznych takich, jak The Hand czy The View Camera.

Na warsztacie pozują

Patrycja: http://www.maxmodels.pl/modelka-patita89.html

Kalina: http://www.maxmodels.pl/modelka-ClematisPea.html

Termin: 12-13 grudnia 2015

Lokalizacja: Trójmiejska Szkoła Fotografii, ul. Wierzbowa 34, Gdynia

Maksymalna ilość uczestników: 8

Cena: 890zł