Podobnie jak w roku ubiegłym, w Dniu Otwartym uczestniczyły zaprzyjaźnione firmy; Cyfrowe.pl, dystrybutor marki Canon, Foto-Net, Alstor, dystrybutor marki Eizo, Szlachetna Fotografia oraz Vanguard. Jak co roku, dla odwiedzających nas przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji i otwartych warsztatów zorganizowanych zarówno przez TSF, jak i firmy fotograficzne uczestniczące w tym wydarzeniu. W tym roku zaprasiliśmy do udziału arsztatach:
1. Warsztat fotografii otworkowej przygotowany przez Trójmiejską Szkołę Fotografii,
2. „Jak czerpać przyjemność z fotografii, nie dać wypalić się zawodowo i zacząć zarabiać na zdjęciach” – przygotowany przez firmę Foto-Net,
3. „System Canon w fotografii reportażowej” przygotowany przez firmę Cyfrowe.pl i markę Canon,
4. „Fotografia makro w teorii i w praktyce” przygotowany przez dystrybutora marki Vanguard,
5. Warsztat portretu studyjnego przygotowany przez Trójmiejską Szkołę Fotografii,
6. Warsztat cyjanotypii przygotowany przez firmę Szlachetna Fotografia,
7. „Zrozumieć kolor. Kalibracja i profilowanie monitorów” przygotowany przez firmę Alstor; dystrybutora marki EIZO,
W czasie Dnia Otwartego można było przetestować aparaty marki Canon i statywy Vanguard, uzyskać porady dotyczące zarządzania kolorem od specjalisty firmy Eizo, zapoznać się z ofertą wszystkich uczestniczących w nim firm oraz uzyskać wszelkie informacje na temat Trójmiejskiej Szkoły Fotografii.
W czasie Dnia Otwartego odbyła się premiera pierwszego polskiego podręcznika fotografii w technice ambrotypii, „Ambrotypia – Podręcznik praktyczny”, autorstwa Radosława Brzozowskiego.