NASZA SIEDZIBA W GDYNI ORŁOWIE

Jesteśmy przekonani, że praktyka nie może ograniczać się jedynie do obowiązkowych godzin zajęć, wliczonych w ich ogólną liczbę i poświęconych realizacji zadanych tematów zdjęciowych. Naszym zdaniem nieodzowna jest możliwość nieskrępowanej praktyki w studio i ciemni obejmującej również projekty własne czy pierwsze zlecenia komeryjne. Dlatego, jako jedyna szkoła fotografii w Trójmieście dysponujemy kompletnym zapleczem dydaktycznym mieszczącym się w jednym lokalu i pozostającym do naszej wyłącznej dyspozycji. Pozwala nam to na zaoferowanie szerokiej gamy zajęć dodatkowych ułatwiających rozwój indywidualny Słuchaczy, a przede wszystkim na zapewnienie dostępności pracowni dla realizacji zarówno zadań praktycznych, jak i projektów własnych. Tylko u nas pracownie dostępne są bez ograniczeń, przez sześć dni w tygodniu do późnych godzin wieczornych.
Od sierpnia 2014 zajęcia TSF odbywają się w siedzibie szkoły w Gdyni Orłowie, przy ul. Wierzbowej 34. W samodzielnym budynku otoczonym ogrodem mamy do dyspozycji  salę wykładową, którą można wykorzystać jako dodatkowe studio, studio właściwe o powierzchni 28m2 i odejściu od tła wynoszącym blisko 7 metrów, dwie ciemnie fotograficzne, z których jedna przeznaczona jest wyłącznie do pracy z technikami szlachetnymi i historycznymi, a druga do fotografii srebrowej  oraz dziesięciostanowiskową pracownię komputerową i pomieszczenie biurowe . Pracownia komputerowa to 10 maszyn wyposażonych w Adobe Photoshop CS3PL i skalibrowane monitory LCD 19”. Do dyspozycji Słuchaczy oddajemy bibliotekę z kultowymi pozycjami dotyczącymi wszystkich dziedzin fotografii (w j. polskim i angielskim).
Przez cały czas, słuchacze mogą korzystać z aparatów średnio-formatowych z kompletem optyki, aparatów wielkoformatowych wraz z obiektywami oraz aparatów analogowych wiodących producentów.
W swojej siedzibie TSF posiada:

• Salę wykładową na 30 miejsc, przystosowaną do projekcji multimedialnych, wyposażoną w komputer i projektor multimedialny
  • Profesjonalnie wyposażone studio fotograficzne (9 lamp z osprzętem), tła kartonowe i polipropylenowe, statywy – w tym „żuraw” 4,5 metra.
  • Ciemnię z 5 powiększalnikami (Magnitaurus, Magnifax 4 3x Opemus 6) oraz profesjonalnym mokrym stołem, 4 kompletami filtrów gradacyjnych, profesjonalną suszarką do papierów barytowych (szkoła udostępnia niezbędną chemię do fotografii srebrowej i wybranych technik historycznych)
  • Ciemnię przeznaczoną do pracy w technikach historycznych i szlachetnych
  • Pracownię komputerową z 10-ma stanowiskami PC z 19″ skalibrowanymi monitorami i oprogramowaniem Adobe Photoshop CS3PL, wraz projektorem multimedialnym oraz skanerem do negatywów:

Ponadto do dyspozycji słuchaczy oddajemy:

• Aparaty analogowe  wraz z szeroką gamą optyki, w tym średnio i wielkoformatowe
  • Bogatą bibliotekę zawierającą wydawnictwa poświęcone fotografii, cyfrowej obróbce zdjęć oraz najpopularniejsze magazyny o tej tematyce.

O naszej przeprowadzce napisał portal: gdyniakulturalna.pl