NASZA SIEDZIBA W GDYNI ORŁOWIE

Jesteśmy przekonani, że praktyka nie może ograniczać się jedynie do obowiązkowych godzin zajęć, wliczonych w ich ogólną liczbę i poświęconych realizacji zadanych tematów zdjęciowych. Naszym zdaniem nieodzowna jest możliwość nieskrępowanej praktyki w studio i ciemni obejmującej również projekty własne czy pierwsze zlecenia komeryjne. Dlatego, jako jedyna szkoła fotografii w Trójmieście dysponujemy kompletnym zapleczem dydaktycznym mieszczącym się w jednym lokalu i pozostającym do naszej wyłącznej dyspozycji. Pozwala nam to na zaoferowanie szerokiej gamy zajęć dodatkowych ułatwiających rozwój indywidualny Słuchaczy, a przede wszystkim na zapewnienie dostępności pracowni dla realizacji zarówno zadań praktycznych, jak i projektów własnych. Tylko u nas pracownie dostępne są bez ograniczeń, przez sześć dni w tygodniu do późnych godzin wieczornych.
Od sierpnia 2014 zajęcia TSF odbywają się w siedzibie szkoły w Gdyni Orłowie, przy ul. Wierzbowej 34. W samodzielnym budynku otoczonym ogrodem mamy do dyspozycji  salę wykładową, dwa studia fotograficzne o odejściu od tła wynoszącym blisko 7 metrów, z których jedno wyposażone jest w system pantografów i elektrycznie sterowanych teł kartonowych,  dużą ciemnię fotograficzną,  przeznaczoną do pracy w technikach srebrowych, szlachetnych i historycznych oraz  pracownię komputerową i pomieszczenie biurowe. Pracownia komputerowa to komputery wyposażone w najnowszy Adobe Photoshop, Lightroom i skalibrowane monitory  graficzne NEC 27”, 4K. Do dyspozycji Słuchaczy oddajemy czytelnię z kultowymi pozycjami dotyczącymi wszystkich dziedzin fotografii (w j. polskim i angielskim).
Przez cały czas, słuchacze mogą korzystać z aparatów analogowych, w tym aparatów wielkoformatowych wraz z obiektywami.
W swojej siedzibie TSF posiada:

• Salę wykładową na 30 miejsc, przystosowaną do projekcji multimedialnych, wyposażoną w komputer i projektor multimedialny
  • Salę wykładową na 25 miejsc, przystosowaną do projekcji multimedialych, wyposażoaną w komputer i projektor multimedialny
  • Profesjonalnie wyposażone studio fotograficzne (4 lampy z osprzętem), tła kartonowe i polipropylenowe, pantografy
  • Profesjonalne studio fotograficzne ( 5 lamp z osprzętem) tła polipropylenowe i materiałowe, statywy.
  • Ciemnię z  powiększalnikami (Magnifax 4 oraz 3x Opemus 6) oraz profesjonalnym mokrym stołem, 4 kompletami filtrów gradacyjnych, profesjonalną suszarką do papierów barytowych (szkoła udostępnia niezbędną chemię do fotografii srebrowej i wybranych technik historycznych). Ciemnia przystosowana jest do pracy w historycznych technikach fotograficznych ( naświetlarka UV)
  • Pracownię komputerową z skalibrowanymi monitorami graficznymi NEC 27 ” i najnowszym  oprogramowaniem Adobe Photoshop i Lightroom , wraz z skanerem do negatywów Epson i odrębnym stanowiskiem komputerowym do skanowania negatywów:

Ponadto do dyspozycji słuchaczy oddajemy:

• Aparaty analogowe  wraz z szeroką gamą optyki, w tym wielkoformatowe
  • Bogatą czytelnię zawierającą wydawnictwa poświęcone fotografii, cyfrowej obróbce zdjęć oraz najpopularniejsze magazyny o tej tematyce.

O naszej przeprowadzce napisał portal: gdyniakulturalna.pl